.
شنبه 2 بهمن 1400.
امروز
Jan 22 2022.
برابراست با

امروز مصادف است با

ولادت شهیدان شهرقدسی:

 خیراله حقیقی 1330 کنگاور

شهادت شهیدان شهرقدسی:

 نوروز علی امیری 1359 سوسنگرد

در چنین روزی:

10/10/59

حمله چريكي سپاه در محور آبادان و گلوله باران 20 نقطه شهر اهواز توسط دشمن و اعتراض نماينده اهواز به اوضاع جبهه اهواز در انتقاد تلويحي به فرمانده كل قوا ( بني صدر ) .

 تقويت نيروهاي عراقي در مريوان و تشديد تحركات ضد انقلاب در غرب كشور ، با هماهنگي عراق ، در گزارش روزنامه انقلاب اسلامي .

پاسخ معاون وزارت دفاع ( دكتر مهران ) به سؤال نماينده تهران در مجلس شوراي اسلامي درباره چگونگي خريد ناوهاي جنگي لجستيكي و نيروبر از انگلستان و اشكالتراشي براي تحويل آن .

 سعد قاسم حمودي وزير اطلاعات سابق عراق : جنگ ايران و عراق جنگ بين دو خط است : خط قوميت عربي كه عراق آن را دنبال ميكند و خط نژادپرستي مذهبي و عقب مانده كه ايران نماينده آن است .

 تفسير راديو لندن از اشتباه محاسبه صدام در شروع جنگ با ايران و گمراه شدن احتمالي در مشورت با افرادي كه چون تيمسار اويسي و شاهپور بختيار و مقاومت ايرانيان درخرمشهر و آبادان و سرانجام ناكامي در رسيدن به اهواز و دزفول .

دو مقاله انتقادي درباره عراق : مجله الراي چاپ لبنان : اقدام عراق با استراتژي ملت عرب در بسيج براي آزادي فلسطين دشمني و مخالفت دارد . روزنامه گاردين چاپ انگليس : در زندانهاي عراق 50 هزار زنداني سياسي تحت شكنجه هاي غير انساني قرار دارند .

راديو كلن : اعلام ناكامي تلاشهاي اولاف پالمه در آزاد كردن كشتيهاي متوقف شده در اروندرود .

 گزارش يونايتدپرس از ميزان كاهش توليد نفت جهان بر اثر جنگ ايران و عراق ، عليرغم افزايش توليد آمريكا و ديگر كشورهاي توليد كننده نفت .

 اظهار نظر مقامات آمريكايي پيرامون مسئله گروگانها و انتقاد به برخورد تند ريگان با ايران به دليل تشديد مبارزه طلبي در نزد ايرانيان .

10/10/65

كمكهاي تسليحاتي جديد شوروي به عراق شامل موشكهاي زمين به زمين "اسكادبي" تانكهاي 7200 – ميگ23 و 25 – انواع موشكهاي ضدهوايي همراه با تكنسينهاي روسي و 72 توپولف سوخت رسان.

 

اضافه کردن نظر

ghodsi 12.jpg

معرفی شهدای شهرقدس

logo-samandehi

آمار بازدید از سایت

امروز477
دیروز434
این ماه11304
مجموع165163

ip و مشخصات دستگاه شما: 54.224.117.125
Unknown ? Unknown