.
سه شنبه 5 تير 1403.
امروز
Jun 25 2024.
برابراست با

گفتگو با حاج آقا قاسمی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

ورود ماه نورانی رجب را بهانه ای قرار دادیم تا اولین گفتگوی این بخش را در محضر یکی از علمای مشهور و محبوب شهر(حاج آقا قاسمی)امام جماعت مسجد حضرت صاحب الزمان عج باشیم.

 گفتگوی ما به شرح زیر می باشد:

با سلام،لطفا خود را معرفی فرمایید:

بسم ا... الرحمن الرحیم.حقیر اصغر قاسمی،طلبه دروس حوزوی سطوح عالی و از سال 1366 در شهر قدس سکونت دارم.

فعالیت های علمی و فرهنگی در مقاطع مختلف داشتم و دارای تالیفاتی هستم.در همه جریان های انقلاب و مسئولیت هایی که لازم بوده شرکت کرده ام و هیچ مسئولیت مستقیمی را قبول نکرده ام.

در مورد فرا رسیدن سه ماه نورانی رجب،شعبان و رمضان و فضیلت این ماه ها،توضیحاتی بفرمایید.

پیامبر فرمودند:ماه رجب ماه خدا و ماه شعبان ماه من و ماه رمضان ماه امت من است.البته رجب و شعبان مقدمه ای هستند برای آماده سازی برای ماه مهمانی خدا،ماه رمضان.

حضرت محمد ص فرمودندکه هرکس فرا رسیدن ماه رجب را به مومنی نوید دهد من بهشت را به او نوید می دهم و حضرت صادق ع فرمودند:در عظمت ماه رجب همین بس ، هرکه یک مرتبه استغفار کند،خداوند یک گناه از او می آمرزد و یک حسنه برای او می نویسد و یک درجه او را بالا می برد و حضرت تا هزار استغفار این بیان را ادامه دادند ، فضائل الاشهر الثلاثه شیخ صدوق ره.

برای مقابله با فساد،بخصوص در رابطه با فساد اخلاقی در جوانان همچنین برای بهتر شدن شرایط زندگی و پیشرفت شهر قدس چه توصیه ها و راهکارهایی پیشنهاد می دهید؟

در رابطه با مقابله با فساد،این مختصر گنجایش بیان آنرا ندارد،بطور خلاصه عرض کنم که همه مسئولین فرهنگی ،اعم از حوزه ها،آموزش و پرورش و دانشگاه ها باید هماهنگ و دلسوزانه عمل کنند تا بشود کاری کرد.اگر مسئولین، مردم را همانند برادران و فرزندان خود بدانند و با مهر و محبت  عمل کنند،تشویق و تنبیه های به موقع داشته باشند،قطعا فساد کمتر خواهد شد و الا همین است که هست و بدتر از این هم خواهد شد.

ما چهار کتاب پیرامون ریشه های فساد و نحوه زندگی و لذت های زندگی و ادب های لازمه انسان ها تالیف کردیم ولی کمتر مورد توجه قرار گرفت برای اینکه مسئولین فقط برای عنوان خود کار می کنند نه عنوان مردم.فقط می خواهند آمار بالا ارائه بدهند و بودجه های لازم را اخذ کنند.

در صورتیکه مردم نیاز شدید به،دستگیری،هدایت،مهربانی،تشویق و ارائه طریق دارند.آمار دادن، چنین مشکل مهمی را حل نخواهد کرد.باید در هر شهری گروه دلسوزی پیدا شوند که همه ادارات و دوایر را اعم از سیاسی و خدماتی یا فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی هماهنگ کنند و این قطار حیات اخلاقی و اسلامی که به همه جوانب انسانی اعم از روحی و جسمی است ، حذرکت دهند.

لازم به ذکر است که این گفتگو در گذشته صورت گرفته است

اضافه کردن نظر

توجه: نظر شما پس از تایید مدیریت سایت به نمایش در خواهد آمد.

از عملکرد کدام اداره شهرقدس بیشترین رضایت را دارید؟

معرفی شهدای شهرقدس

ghodsi 5.jpg

آمار بازدید از سایت

772482
امروز
دیروز
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
379
663
25432
22145
772482

آی‌پی شما: 3.236.142.143
امروز: سه شنبه، 05 تیر 1403 - ساعت: 12:04:42