.
سه شنبه 5 تير 1403.
امروز
Jun 25 2024.
برابراست با

استقرار جمعیت هلال‌احمر پس از 12 سال در شهرقدس

هلال احمر شهرقدس

پس از ۱۲ سال جمعیت هلال‌احمر در این شهرستان مستقر شد و از این پس با استقرار جمعیت هلال‌احمر در شهرستان قدس در مباحث کاهش آسیب‌های اجتماعی، آموزش همگانی، مباحث امدادی و رسیدن به اهداف هلال‌احمر اقدام می‌شود.

سیزدهمین شعبه جمعیت هلال‌احمر شهرستان‌های استان تهران در شهرستان قدس با حضور رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران، امام‌جمعه شهرستان قدس، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستانی برگزار شد.

افزایش پایگاه‌های هلال‌احمر در استان تهران

پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی کشور با تأکید بر ضرورت استقرار جمعیت هلال‌احمر در همه شهرستان‌ها از لحاظ امداد و نجات و بحث آموزش و جذب جوانان در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهار داشت: با استقرار جمعیت هلال‌احمر در شهرستان قدس می‌توانیم در مباحث کاهش آسیب‌های اجتماعی، آموزش همگانی، مباحث امدادی و رسیدن به اهداف هلال‌احمر پیش رویم.

وی افزود: پیش از 22 بهمن سال جاری سه پایگاه جدید در شهرستان‌های قرچک، پردیس و بهارستان افتتاح خواهد شد تا بتوانیم روز به روز خدمات گسترده‌تری به مردم ارائه دهیم.

شاهین فتحی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران در ادامه گفت: با تلاش جهادی مجموعه مدیران استان تهران و شهرستان قدس امکانات لازم در اختیار قرار داشته شد تا با افتتاح این مرکز در راستای توسعه اهداف و فعالیت‌های جمعیت هلال‌احمر در خدمت مردم باشد.

تلاش مضاعف مسئولان در خدمت‌رسانی به شهرقدس

عباس جوهری معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران بابیان اینکه در راستای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و رسیدن به تمدن نوین اسلامی از اهداف مهم خدمت‌رسانی است بیان کرد: برای تشکیل دولت اسلامی می‌بایست مدیران در تراز ایران اسلامی با کار انقلابی و جهادی خدمت کنند و این موضوع از شاخصه‌های انتخاب مدیران است.

وی تصریح کرد: افتتاح سه شعبه جمعیت هلال‌احمر در سه شهرستان استان تهران در دستور کار قرار داشته و در کنار هم دلی و هم‌افزایی تمامی مسئولین می‌توان خدمات و ثمرات بیشتر به مردم ارائه داد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران خاطرنشان کرد: مردم شهرستان قدس شایسته خدمات‌رسانی مسئولان هستند و باید با تلاش مضاعف کاستی‌های موجود را جبران کرده و خدمات مختلفی ارائه داد.

هلال‌احمر سازمان فراملیتی و انسانی است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جوکار امام‌جمعه شهرستان قدس بیان کرد: یکی از اساسی‌ترین مشکلات شهرستان قدس عدم استقرار ادارات در شهرستان و عدم استقرار مدیران ادارات در شهرستان است و اگر مدیران در شهر محل خدمت ساکن نباشند نمی‌توانند که خدمت شایسته به مردم انجام دهند و از دردها و اوضاع مردم با خبر باشد.

وی با اشاره به اینکه استقرار هلال‌احمر یکی از مهمترین مورد نیاز در شهرستان قدس بود گفت: هلال‌احمر یک سازمان فرا ملیتی، فراجناحی و انسانی است و وقتی کسی با روحیه تعاون و امدادگری به مردم کمک کرده و او را نجات دهد خداوند او را تا زمانی که در حال کمک‌رسانی است، یاری می‌کند.

امام‌جمعه شهرقدس گفت: کار هلال‌احمر نجات جان، مال، آبرو و فکر و اندیشه انسان‌هاست و برکاتی به همراه دارد و با فعالیت بخش جوانان هلال‌احمر هم‌افزایی ویژه‌ای در بخش‌های فرهنگی و اجتماعی انجام خواهد شد.

جوکار با تأکید بر راه‌اندازی سوله مدیریت بحران و کمک به هلال‌احمر گفت: این سوله پشتیبانی برای تجهیزات هلال‌احمر بوده و همچنین لازم است نسبت به بیمارستان صحرایی و دائمی شدن پایگاه انتقال خون تدبیر لازم صورت گیرد.

استقرار جمعیت هلال‌احمر پس از 12 سال در شهرقدس

 

وحید گلیکانی فرماندار قدس ضمن گرامیداشت 9 دی و روز بصیرت اظهار داشت: شهرستان قدس از نظر تقسیمات سیاسی فاصله کمی با تهران داشته و ظرفیت‌های مناسبی در این شهر وجود دارد و باتوجه به راه‌های مواصلاتی به محور فتح و جاده چیتگر استقرار جمعیت هلال‌احمر مورد نیاز بوده است.

وی افزود: شهرستان قدس استعدادهای قابل توجهی از جوانان و نخبگان دارد و با ارائه خدمات آموزشی شاهد ارتقا نظام سلامت و امدادی خواهیم بود.

فرماندار قدس با اشاره به اینکه پس از 12 سال جمعیت هلال‌احمر در این شهرستان مستقر شد خاطرنشان کرد: در آینده‌ای نزدیک شاهد استقرار اداراتی که هنوز در شهرستان مستقر نشده‌اند، با کمک تمام دستگاه‌ها خواهیم بود تا بتوانیم سطح خدمات‌رسانی را در شهرستان افزایش دهیم.

آدرس: شهرقدس - 45 متری انقلاب اسلامی - جنب آتش نشانی و خیابان شاهد

اضافه کردن نظر

توجه: نظر شما پس از تایید مدیریت سایت به نمایش در خواهد آمد.

از عملکرد کدام اداره شهرقدس بیشترین رضایت را دارید؟

معرفی شهدای شهرقدس

sadeghi-c-2.jpg

آمار بازدید از سایت

772401
امروز
دیروز
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
298
663
25351
22145
772401

آی‌پی شما: 3.236.142.143
امروز: سه شنبه، 05 تیر 1403 - ساعت: 11:04:27