.
سه شنبه 5 تير 1403.
امروز
Jun 25 2024.
برابراست با

سردرگمی شورای اسلامی شهرقدس در انتخاب شهردار

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرقدس، انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در 28 خرداد 1400 برگزار و حدود 2 ماه بعد و از نیمه مرداد فعالیت شوراها آغاز شد اما انتخاب شهردار که از مهم‌ترین اقدامات و وظایف تعریف شده شوراها است در شهرقدس تا به امروز با چالش‌ها و فراز و نشیب‌هایی همراه بوده است.

اعضای شورای اسلامی دوره ششم شهرقدس پس از تغییرات مختلف لیست اعضا بر کرسی خدمت رسیدند و در نخستین اقدام ابوالفضل بهرامی را به‌عنوان سرپرست شهرداری معرفی کردند اما پس از گذشت یک ماه در یک طرح دوفوریتی با 6 رأی موافق این بار محسن چیبایی که از کارکنان رسمی شهرداری نیز بود را به‌عنوان سرپرست شهرداری انتخاب کردند.

شهرقدس

پس از پایان دوره سرپرستی محسن چیبایی، اعضای شورای اسلامی شهرقدس سعید شهلی را به‌عنوان سرپرست جدید معرفی کردند.

شهلی حدود سه ماه پیش در مهرماه توسط محسن چیبایی به‌عنوان سرپرست منطقه 2 شهرداری منصوب شده بود.

با گذشت حدود 5 ماه از فعالیت شورای دوره ششم و با توجه به نیازهای موجود در شهر تاکنون 4 نفر با عناوین سرپرست و شهردار در شهرداری قدس توسط اعضای شورا معرفی شدند و معلوم نیست این بلاتکلیفی و بی‌برنامگی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

منبع: تسنیم نیوز

براساس قانون حکم انتصاب شهرداران در شهرهایی با جمعیت بیش از 200 هزار نفر از سوی وزارت کشور صادر می‌شود و این در حالی است که حکم شهرهای هم‌جوار قدس مانند شهریار و ملارد به ترتیب در نیمه مرداد و شهریور توسط وزارت کشور صادر شد اما کارشکنی‌های شورای شهرقدس که گویا منتظر طی شدن مراحل قانونی نیستند موجب شده وضعیت این شهر در بلاتکلیفی انتخاب شهردار باشد و جالب است که اعضای شورا تسریع در اجرای امور و پروژه‌های عمرانی را علت این اقدام خود می‌دانستند.

امام‌ جمعه شهرستان قدس در جلسه شورای اداری که در آذرماه برگزار شد در این باره اظهار داشت: انتخاب شهردار قدس در بلاتکلیفی است و شهر در هاله‌ای از ابهام بوده و معطل انتخاب شهردار است لذا باید هر چه سریع‌تر این مسئله تعیین تکلیف شود.

با گذشت حدود 3 ماه حکم شهردار شدن چیبایی توسط وزارت کشور تأیید نشد و چند روز بعد اعضای شورای اسلامی شهرقدس در پایان آذرماه عباس شوندی را با 8 رای اعتماد به‌عنوان شهردار جدید معرفی کردند.

عباس شوندی سابقه کاری شهردار اندیشه، نسیم شهر و صبا شهر را دارد که حواشی مختلفی طی دوران خدمت در شهرداری نسیم شهر و اندیشه به همراه داشته است.

حسینعلی مقدم رئیس شورای اسلامی شهرقدس در جلسه رسمی شورا که با حضور عباس شوندی برگزار شد اظهار داشت: با بررسی سوابق متعدد و روزمه 19 کاندیدا، اعضای شورا روی عباس شوندی به اجماع رسیدند و با توجه به سابقه کاری در شهرهای هم‌جوار و آشنایی با مسائل و مشکلات این شهرها انتظار داریم مشکلات شهر را به خوبی درک کرده و در این راستا گام بردارد.

اضافه کردن نظر

توجه: نظر شما پس از تایید مدیریت سایت به نمایش در خواهد آمد.

از عملکرد کدام اداره شهرقدس بیشترین رضایت را دارید؟

معرفی شهدای شهرقدس

ghodsi 23.jpg

آمار بازدید از سایت

772508
امروز
دیروز
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
405
663
25458
22145
772508

آی‌پی شما: 3.236.142.143
امروز: سه شنبه، 05 تیر 1403 - ساعت: 13:04:45