.
سه شنبه 5 تير 1403.
امروز
Jun 25 2024.
برابراست با

افتتاح دو ایستگاه مترو در محدوده شهرقدس

ایسنا/تهران رئیس شورای اسلامی شهر قدس از احداث دو ایستگاه از خط مترو غرب استان تهران در محدوده شهرقدس خبر داد.

افتتاح دو ایستگاه مترو در محدوده شهرقدس

به گزارش ایسنا، نشست بررسی مطالعات مربوط به ایستگاه‌های قابل اجرا از خط متروی غرب استان تهران در محدوده شهر قدس و راهکارهای تامین مالی پروژه از سوی این شهرداری برگزار شد.

سعید ششگل‌ نژاد، رئیس شورای اسلامی شهرقدس در تشریح محورهای اصلی این جلسه که با حضور مدیرعامل شرکت متروی غرب استان تهران، اعضای شورای اسلامی و مدیران شهرداری در صحن شورای اسلامی برگزار شد، گفت: در این نشست جزئیات مطالعات صورت گرفته و نیز الزامات و پیش‌نیازهای جانمایی احداث ایستگاه‌های مربوطه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی در ادامه افزود: بر اساس مطالعات صورت گرفته و طرح ارائه شده، خط متروی غرب استان که در امتداد خط ۱۰ متروی تهران احداث خواهد شد، دارای ۲ ایستگاه در شهرقدس خواهد بود. این خط مترو از مبدأ ایستگاه ملکی که نقطه تبادلی با خط ۱۰ مترو و خط راه‌آهن سراسری خواهد بود، آغاز شده و در قالب ۸ ایستگاه تا شهر ملارد امتداد خواهد یافت. ایستگاه ملکی که در حال حاضر به عنوان یک ایستگاه متروکه مطرح است، در آینده به هاب حمل‌ و نقلی منطقه تبدیل خواهد شد.

ششگل نژاد در خصوص مکان های در نظر گرفته شده جهت احداث ایستگاه اظهار کرد: در مطالعات شرکت مشاور مترو ۴ نقطه مختلف در محور بلوارهای ۴۵ متری انقلاب و شهید کلهر به منظور احداث ایستگاه دوم شهرقدس پیشنهاد شده که در این جلسه جزئیات مطالعات صورت گرفته و نیز الزامات و پیش‌نیازهای جانمایی احداث ایستگاه‌های مربوطه مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت.

رئیس شورای شهر قدس با اشاره به ضرورت کاهش بار ترافیکی در بلوار انقلاب این شهر تشریح کرد: با توجه به اینکه طرح جابجایی پایانه مسافربری به بلوار شهید کلهر نیز در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد، ایستگاه دوم شهرقدس که به مرکز شهر نزدیک‌ تر خواهد بود، در محلی احداث خواهد شد تا شهروندان با سهولت بیشتری به مترو دسترسی داشته و احداث این پروژه کمترین بار ترافیکی را نیز در بلوار ۴۵ متری انقلاب ایجاد کند.

ششگل نژاد در خصوص تامین مالی و زمان آغاز پروژه خاطر نشان کرد: مطالعاتی در خصوص راهکارهای تامین مالی سهم شهرداری قدس از این پروژه انجام شده که در این جلسه به صورت دقیق مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و مقرر شد جلسات دیگری به منظور هم‌افزایی دو مجموعه با حضور مشاوران و کارشناسان مجموعه مدیریت شهری و شرکت مترو برگزار شود. بر اساس مذاکرات صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود عملیات عمرانی پروژه در اواسط سال جاری آغاز شود.

 

اضافه کردن نظر

توجه: نظر شما پس از تایید مدیریت سایت به نمایش در خواهد آمد.

از عملکرد کدام اداره شهرقدس بیشترین رضایت را دارید؟

معرفی شهدای شهرقدس

ghodsi 14.jpg

آمار بازدید از سایت

772519
امروز
دیروز
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
416
663
25469
22145
772519

آی‌پی شما: 3.236.142.143
امروز: سه شنبه، 05 تیر 1403 - ساعت: 13:04:38